Катання на засніжених схилах Карпат стає все популярнішою розвагою зимових канікул серед українців. Нагадуємо, як організувати гірський відпочинок так, щоб всі залишилися здорові і задоволені.

Пам’ятайте про карантинні обмеження. Під час епідемії існують певні вимоги до роботи курортів. На території готелю чи садиби вас попросять показати COVID-сертифікат, який підтверджує вакцинацію від COVID-19 або негативний результат тестування чи одужання. Поки що це стосується лише повнолітніх відвідувачів. За результатами перевірки вам можуть видати наліпку, яку слід розмістити на видному місці на одязі, щоб не було потреби вдруге вас перевіряти. Навіть гості з COVID-сертифікатом мають перебувати у громадських місцях у масці, яка закриває ніс і рот, а також дотримуватися гігієни кашлю.

Активний відпочинок – це завжди ризик травм та фізичного перенавантаження. Особливо для людей, які не займаються спортом регулярно. Якщо можете, підготуйтеся до відпустки, упродовж кількох тижнів виконуйте фізичні вправи, бігайте, присідайте. Щоб цілий день на лижах чи сноуборді не став для організму стресом, а ви не так сильно страждали від крепатури. Перед самим заїздом обов’язково зробіть розминку, розігрійтеся. І правильно відрегулюйте кріплення на лижах чи сноуборді.

Щоб не замерзнути і не спітніти на трасі, обирайте правильний технологічний одяг. Грамотно підібрана термобілизна і зігріє, і відведе зайву вологу. Ту саму функцію для ваших ніг виконають термошкарпетки. Хорошим другим шаром стане флісова кофта, що зігріває. Куртка і штани або комбінезон мають прилягати, але не обтискати, не заважати вам рухатися. Обов’язковий елемент – шолом. А також маска для захисту очей від сонця, лижні черевики та рукавички, що не промокають. Одяг має бути яскравих кольорів, щоб вас було добре видно на снігу.

На кожному гірськолижному курорті є рятувальники. Одразу дізнайтеся, як із ними зв’язатися, якщо з вами щось трапиться на схилі й ви не зможете спуститися самостійно.

Якщо ви початківець – краще взяти кілька уроків у інструктора. Він навчить вас не лише кататися, а й правильно поводитися на схилі, щоб не завдати шкоди собі та іншим туристам. Не обирайте круті траси та не виконуйте складних трюків, якщо не маєте відповідних навичок.Будьте розважливі та обережні і хай відпочинок принесе вам тільки радість.

💙Також рекомендуємо почитати, як підготуватися до поїздок всередині країни ().