В Україні вже можна отримати бустерну дозу вакцини для профілактики COVID-19. Що таке бустерна вакцинація?

Це додаткова доза вакцини, яка посилює імунний захист, що може знижуватися з часом.

❓Хто може отримати бустерну дозу:

✅усі вакциновані від COVID-19 особи віком від 18 років.

❓За яких умов:

✅від попередньої вакцинації проти COVID-19 має минути не менше як 6 місяців.Так, оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу щеплень. Курс – це два щеплення вакцинами Moderna, Pfizer, AstraZeneca (CoviShield), CoronaVac або одне щеплення Janssen/Johnson&Johnson.

❓Якою вакциною роблять бустерне щеплення:

✅перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина;

✅тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer (про дозволені схеми поєднання вакцин детальніше на сайті МОЗ: https://bit.ly/3JWH9RH);

✅за відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.❓Чи можна отримати бустерну дозу дітям:

❌ні, але дітям від 12 років рекомендований первинний курс вакцинації від COVID-19 препаратом Comirnaty від Pfizer/BioNTech (два щеплення), про це ми розповідали тут: https://bit.ly/3feeA3Z.

Якщо після вашого другого щеплення вже минуло 6 місяців, знайдіть пункт вакцинації (https://vaccination.covid19.gov.ua/list) та отримайте свою бустерну дозу.

За цим посиланням можна переглянути коротке пояснювальне відео, про те, як працює бустерне щеплення: https://bit.ly/3teWyac.