Грип – це респіраторна інфекція, яка може мати різний перебіг: у когось минає без ускладнень, а хтось потребує госпіталізації та серйозного лікування. За даними ВООЗ, від грипу в світі щорічно помирає приблизно 650 тис. людей. Проте цей ризик можна значно зменшити, якщо зробити щеплення

.❗Вакцина не захищає від зараження на 100%, але значно знижує його ризик і оберігає людей від важких ускладнень і смерті. До того ж, потрапити в лікарню зараз, коли триває епідемія COVID-19 і медики завантажені – не найкращий досвід. Також пам’ятайте, що ця вакцина не є ефективною проти всіх інших застуд, які викликаються різними вірусними збудниками.

💉Щеплення слід робити щороку на початку застудного сезону, тобто восени, імунітет формується протягом двох-трьох тижнів. Але й протягом усього епідсезону воно буде не зайвим.

💙Насамперед вакцинуватися мають ті, для кого грип найбільш небезпечний: вагітні, діти до 5 років, люди від 65 років, особи з хронічними хворобами, медпрацівники.

Вакцина від грипу не входить до Національного календаря щеплень, але її можна придбати власним коштом. Сама процедура щеплення безоплатна у вашого сімейного лікаря. Коли купите вакцину, збережіть чек, де вказаний точний час придбання, і доставте її до свого кабінету щеплень без порушення холодового ланцюга, щоб препарат не втратив ефективність. В аптеці або навіть у поліклініці можна взяти в оренду спеціальні термобокси для цього

.А дізнатись, чи існують протипокази до вакцинації і що таке псевдопротипоказання, можна у відео Твій сімейний лікар https://bit.ly/3fLVIdQ.