Вакцинація – найкращий та єдиний захист від важкого перебігу хвороби COVID-19, госпіталізації чи смерті. Нагадуємо, які вакцини від COVID-19 використовують в Україні. А також відповідаємо на питання, чи можна їх комбінувати 👇

🟩 В Україні для щеплення від COVID-19 використовують чотири вакцини:

1⃣ Інактивовану вакцину CoronaVac від Sinovac

2⃣ Векторну вакцину AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio) різних виробників;

3⃣ мРНК-вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech та

4⃣ Moderna (mRNA-1273, Spikevax).

Усі вони схвалені ВООЗ та потребують дводозного введення. Відповідно до інструкцій інтервал між введенням першої та другої дози вакцин складає для:

✔ CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів;

✔ Comirnaty/Pfizer — 21 день; Moderna — 28 днів;

✔ AstraZeneca — 4-12 тижнів.

🟩 Чи можна комбінувати різні вакцини?

✔ Вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, адже їхня технологія виробництва і склад є ідентичним. Якщо перше щеплення було зроблене вакциною індійського виробника, то другу дозу можна отримати вакциною, виготовленою в Європі або Південній Кореї та навпаки.

✔ Якщо перша доза введена мРНК-вакциною (Comirnaty чи Moderna), найкраще використати ту саму вакцину для наступної дози.

✔ Якщо мРНК-вакцина того самого виробника недоступна, для другого щеплення можна використати вакцину на платформі мРНК іншого виробника. Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів.

✔ У випадку важкої реакції на введення першої дози вакцини AstraZeneca або якщо ця вакцина недоступна, для другого щеплення можна використовувати мРНК-вакцину (Comirnaty або Moderna). Інтервал між першою і другою дозами – 12 тижнів.

✔ Вакцину CoronaVac/Sinovac не можна комбінувати з іншими вакцинами

❗Особи, які отримали дві дози вакцин, зареєстрованих в Україні та схвалених ВООЗ, за змішаною схемою, вважаються повністю імунізованими.