Сьогодні у Всесвітній день ментального здоров’я ділимося корисною інформацією, як не з’їхати з глузду

 Перше важливо правило — навчитися дбати про себе. Самодопомога — щоденні вправи, техніки дихання, фізична активність, хобі, прогулянки на природі, догляд за тваринами тощо — допомагає тримати стійкість. Про корисні звички турбуватися про власне ментальне здоров’я багато інформації є на сайті проєкту #тиякhttps://www.howareu.com

 Знайдіть власне джерело сили та приділяйте увагу тим речам, які вас наповнюють, хоча б кілька годин у день.

 Мінімізуйте час за новинами та в соцмережах. Це аж ніяк не сприяє міцності психіки.

 Не соромтеся звертатися по допомогу, якщо відчуваєте, що самостійно не маєте сил впоратися і вас “накриває”. Хвилювання і тривожність, які можуть супроводжуватися задишкою, прискореним серцебиттям і відчуттям занепокоєності є приводом звернутися до лікаря. Також не залишайте без уваги порушення сну, різки перепади настрою, зміну ваги, відчуття провини.

 До якого лікаря звертатись по допомогу із ментальним здоров’ям?

 Якщо ви ніколи не мали скарг на ментальне здоров’я, почніть зі свого сімейного лікаря.

 Інша опція — сімейний лікар (терапевт чи педіатр) в тому медичному закладі, який має договір із НСЗУ за пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.

 Якщо у вас вже є лікуючий лікар психіатр — запишіться на прийом. Для цього навіть не потрібне електронне направлення.

 Також нагадуємо, якщо ваша рідна людина періодично потребує психіатричної допомоги — можна викликати мобільну мультидисциплінарну команду додому. Для цього потрібно е-направлення та звернення до того медичного закладу, який має договір з НСЗУ за пакетом “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”.

 Якщо вам призначили ліки для підтримки ментального здоров’я — важливо їх приймати.