Доказова медицина – основа для сучасної та ефективної системи охорони здоров’я. Адже гарантія якості таких медичних послуг базується на використання безпечних методів діагностики, лікування, які пройшли ретельну наукову перевірку.
Duodecim (guidelines.moz.gov.ua ) – портал, що містить міжнародні протоколи лікування, якими керуються практикуючі лікарі з усього світу. На сьогодні близько тисячі міжнародних клінічних протоколів англійською мовою доступні в онлайн-режимі для зареєстрованих користувачів.
Раніше робота порталу була призупинена, а також відсутній погоджений регламент роботи та відповідальна за його адміністрування структура. Наразі заплановане включення порталу Duodecim до проєкту HealthNet – адміністрування інфраструктури Міністерства охорони здоров’я, за підтримку та розвиток якої відповідає ДП “Електронне здоров’я”.
Чому важливий портал Duodecim?- Завдяки доступним протоколам, розміщеним на порталі, пацієнти можуть отримувати медичну допомогу у відповідності до протоколів, що передбачають використання тих методів діагностики та лікування, які є ефективними та заснованими на доказовій медицині. – Дотримуючись протоколів, лікарі мають змогу слідувати чітким рекомендаціям для практикуючих лікарів, а також підвищити якість клінічних рішень.- Стандартизовані протоколи сприяють узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях, тобто кожен пацієнт має змогу отримати однаково високий рівень надання медичної допомоги, незалежно від медичного закладу чи лікаря.
Команда волонтерів разом із Міністерство охорони здоров’я України працює над перекладом доказових клінічних протоколів. Адже використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів – один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в нашій країні.
Нагадаємо, що 28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. Уже більше трьох років українські лікарі можуть впроваджувати у своїй роботі ефективні методи діагностики та лікування.
ДП “Електронне здоров’я” продовжує працювати над впровадженням прозорих та зручних сервісів в українській системі охорони здоров’я для всіх учасників системи охорони здоров’я: від органів державної влади до місцевого самоврядування, від керівників медичних закладів до науковців, від лікарів до пацієнтів.
Все буде eHealth!