Війна не привід відкладати піклування про своє здоров’я на потім. Важливо не ігнорувати перші симптоми і вчасно звернутися до медичного фахівця. Адже чим раніше людина звертається до лікаря, тим більше матиме шансів на вдале і швидке лікування та одужання. Особливо це важливо якраз під час війни, коли кожна людина має бути функціональною: працювати, бути готовою реагувати на складні виклики війни, піклуватися про себе та своїх близьких, підтримувати ЗСУ.

✅ Свого сімейного лікаря, того з ким у людини укладена декларація, варто відвідати або зв’язатися з ним, якщо спостерігаються незначні проблеми зі здоров’ям: біль у животі, невисока температуру, кашель, запаморочення або інші симптоми. Також варто вчасно звертатися до сімейного лікаря за профілактичними оглядами та консультуватися щодо хронічних станів.

➡️Раніше ми розповідали, як працюють лікарі первинки під час війни і що робити, якщо зв’язок з особистим сімейним лікарем втрачений: https://bit.ly/3MRjVNt.

✅ Нагадаємо, що є лікарі вузької спеціальності, до який направлення від лікарів первинки не потрібно. До них можна записатися самостійно при перших проблемах зі здоров’ям. Серед них, наприклад, гінеколог. Якщо жінка відчуває потребу в огляді, то може самостійно на нього записатися.

Направлення також не потрібне у разі звернення до таких фахівців:

◽гінеколога, зокрема дитячого

◽психіатра

◽нарколога

◽стоматолога (ургентна допомога для всіх та планова для дітей)

◽фтизіатра

◽педіатра

◽лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями

✅Екстрену медичну допомогу варто викликати в разі серйозних проблем зі здоров’ям. Мова йде про травми, втрату свідомості, важкі отруєння й інші критичні стани. Така допомога надається безоплатно усім без винятку без направлення й декларації..