За програмою реімбурсації “Доступні ліки” пацієнти можуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету II типу, а також для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів. Чому саме ці категорії хвороб покриваються програмою “Доступні ліки”❓

Тому що саме від них найчастіше помирають українці або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.

Наразі у програму “Доступні ліки” входить 297 лікарських засобів, а кількість безоплатних складає 93. Так, у програмі “Доступні ліки”:

➡ 205 лікарських засобів – для лікування серцево-судинних захворювань;

➡ 24 – для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів;

➡ 48 – для лікування діабету ІІ типу;➡ 18 – для лікування бронхіальної астми;

➡ 2 лікарських засоби – для лікування ревматичних хвороб (за ці препарати пацієнт сплачує повну ціну).

✅ Повний список лікарських засобів, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна переглянути за посиланням ➡https://bit.ly/3g0GZMC. Проскрольте до кінця сторінки до фрази – “Перелік лікарських засобів, що включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації станом на 10 лютого 2021 року (затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 лютого 2021 року № 251) можна завантажити тут”. А далі перейдіть за посиланням, щоб завантажити список ліків у форматі exсel.

✅ Детальний алгоритм отримання електронного рецепта на “Доступні ліки” ми описали тут ➡https://bit.ly/37Fv4O5.

✅ А знайти найближчу аптеку допоможе дашборд НСЗУ ➡https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map.