За останні два десятиліття дослідження накопичили переконливі докази того, що сон сприяє формуванню довготривалої пам’яті. І це все відбувається під час повільного сну (SWS), а не швидкого сну (REM). Сон впливає на серотонінову, дофамінову та норепінефпинову систему мозку.

⠀ЕМОЦІЙНИЙ СТАН

⠀Поганий сон має негативні наслідки для мозку, для гіпокампа та префронтальної кори. Невиспались, ми втрачаємо раціональне мислення, гірше запам’ятовуємо нову інформацію, контролювати настрій стає складніше. Просто добре спіть і цим покращуєте настрій, здатність до запам’ятовування тієї інформації, яка має значення для майбутнього, і сприяє досягненню цілей.

⠀КІЛЬКІСТЬ ЧИ ЯКІСТЬ?

⠀Важливо не тільки кількість сну, але і якість сну. Якщо нам щось заважає спати (шум, біль), це не дозволяє мозку увійти у фазу повільного сну, тривалість сну не змінюється, але якість сну знижується. Це підтвердило одне дослідження проведене в Нідерландах, в якому застосовували звукові перешкоди, тривалість їхнього сну не змінилася, але якість сну знизилася, в учасників виникли порушення в роботі гіпокампа.

⠀СОН ОЧИЩУЄ МОЗОК

⠀Під час мозкової діяльності утворюється сміття у вигляді розчеплення хімічних речовин. Сон очищує мозок від інформації, яка йому не потрібна.Бета-амілоїд, а це та сама речовина з якою пов’язана хвороба Альцгеймера ( при цій хворобі він надмірно накопичується в мозку), коли ми спимо виводиться з мозку. Експерименти з мишами і досі тривають.

Пропустити одну ніч, то не є так страшно, але якщо це хронічний процес для пам’яті це буде помітно.

⠀І якщо ми добряче виспалися, ми вранці відчуваємо відновлення, у нас багато сил та енергії, ми готові вершити

⠀Тому не готуйтеся до екзамену в останню ніч, лягайте спати.

Юлія Парфенова