Єдиним способом запобігти поліомієліту є вакцинація. Нагадуємо, коли потрібно робити щеплення проти цього інфекційного захворювання

Для боротьби з поліомієлітом використовують інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ).

ІПВ — це інактивована поліомієлітна вакцина, яка містить “неживий” вірус та вводиться ін’єкційно. Вона запобігає потраплянню поліовірусу до клітин нервової системи, що захищає від паралічу. Вакцина ІПВ може бути застосована як окремо, так і в складі комбінованих вакцин.

ОПВ — це оральна поліомієлітна вакцина, яка містить “живий”, проте ослаблений вірус, її капають в рот. Така вакцина добре формує імунітет у кишківнику дитини, тим самим захищає від зараження та зупиняє поширення інфекції.

За національним календарем щеплень необхідно пройти курс із 6 доз вакцини:

Перші дві дози вакцини ІПВ: у 2 і 4 місяці.

Наступні чотири дози вакцини ОПВ: у 6, 18 місяців, 6 і 14 років.

У разі протипоказань до введення ОПВ, інактивована поліомієлітна вакцина використовується для всіх наступних щеплень за календарем.

Обидві вакцини захищають від хвороби, але ОПВ на додачу захищає і від можливості стати носієм збудника та передати його іншим.

Вакцинація від поліомієліту в Україні безоплатна. Якщо з будь-яких причин ви або ваша дитина пропустили щеплення, то вакцинацію важливо зробити якомога швидше. Сімейний лікар, педіатр чи терапевт підкаже, як спланувати краще вакцинацію для тих, у кого порушено графік щеплень.

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”