Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Грип має симптоми, подібні до інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечніший. Ознаками грипу є:– раптовий початок;– головний біль;– ломота у м’язах і суглобах;– біль у горлі;– підвищення температури тіла до 38 °С і більше;– кашель.

При перших симптомах – зверніться до сімейного лікаря, адже самолікування може бути небезпечним для здоров’я. Лише лікар зможе визначити діагноз та призначити відповідне лікування. На час воєнного стану українці можуть звернутися до будь-якого сімейного лікаря в закладі з договором з НСЗУ. Декларація не обов’язкова. 💉 Найкраща профілактика грипу — це вакцинація. Вакцина від грипу належить до рекомендованих і не входить до національного календаря щеплень, але її можна придбати в аптеці і зробити щеплення у свого сімейного лікаря.

Пам’ятайте, вакцина проти грипу не захищає від COVID-19 і не гарантує 100% захисту від грипу. Але вона значно зменшує ризик захворіти, і навіть якщо це станеться, то завдяки щепленню хвороба мине без тяжких ускладнень і госпіталізації.

Хто має вакцинуватися насамперед:

– Медики, які контактують із пацієнтами і мають високий ризик заразитися.

– Люди з хронічними хворобами, які мають високий ризик ускладнень.

– Люди з ВІЛ.– Люди з первинними імунодефіцитами.

– Люди похилого віку.

– Вагітні, бо грип може негативно вплинути і на матір, і на плід.

– Вчителі та працівники інших сфер, які працюють у великих колективах.

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”