Дрібні радощі допомагають нам впоратися зі стресом та зменшити тривогу, якої сьогодні чимало в житті кожного українця та українки.

В пошуках розради багато хто вирішує викурити сигарету. Проте ризики, які спричиняє куріння, набагато гірші за момент отримання тимчасового задоволення!

Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози.

Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання.Прямий вплив канцерогенів, які можуть спричиняти рак, не єдиний спосіб, яким сигаретний дим сприяє ризику виникнення раку. За даними CDC куріння може спричинити рак, а потім блокувати організм у боротьбі з ним:

хімічні сполуки в сигаретному димі можуть послабити імунну систему організму, ускладнити знищення ракових клітин. Коли це відбувається, ракові клітини продовжують рости і не зупиняються.

хімічні сполуки в сигаретному димі можуть пошкодити або змінити ДНК клітини. ДНК — це «інструкція з експлуатації» клітини, яка контролює нормальний ріст і функціонування клітини. Коли ДНК пошкоджена, клітина може почати неконтрольоване зростання і створити ракову пухлину.Сьогодні дослідження показують, що майже 9 із 10 смертей від раку легень спричиняються курінням сигарет або пасивним курінням.

Профілактика – це найефективніший шлях до попередження чи подолання раку. Саме профілактичні заходи дозволили здобути значну перемогу у зменшенні кількості випадків смерті від онкологічних недуг. Немає сумніву в тому, що найкраща профілактика раку – відмова від вживання тютюну та нікотину. Вже через 12 годин після останньої викуреної цигарки організм починає відновлюватися та ризик захворіти на рак знижується. Тому ніколи не пізно кинути курити!

Більше інформації тут: https://www.stopsmoking.org.ua/

Докладніше:

За матеріалами Центру громадського здоров’я України