Меланома або рак шкіри — злоякісна і досить агресивна пухлина. Проте на ранній стадії меланома добре піддається лікуванню. Тому важливо стежити за родимками на тілі і при будь-яких змінах одразу звертатися до лікаря. Якщо ви помітили на шкірі нову родимку або патологію, яка швидко росте або змінюється й не зникає – зверніться до свого сімейного лікаря. Лікар при потребі направить до лікаря-дерматолога чи лікаря-онколога.

Лікар-спеціаліст за допомогою дерматоскопа (епілюмінісцентного мікроскопа) огляне поверхневий шар утворення на шкірі. За потреби направить на додаткові аналізи чи обстеження.

Діагностика, інструментальні та лабораторні обстеження – безоплатні для пацієнтів з підозрою або діагностованим онкозахворюванням. Адже ці послуги передбачені в Програмі медичних гарантій. Вартість медпослуг медзакладу перераховує Нацслужба здоров’я України. Зокрема Програма медичних гарантій включає такі послуги:– інструментальну та лабораторну діагностику;– проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару;– проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах;– лікарські засоби з Національного переліку як при стаціонарному, так і при амбулаторному лікуванні;– медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні;– психологічну підтримку.

Багато корисної інформації про діагностику та лікування меланоми можна знайти за посиланням https://www.melanomaukraine.org та https://stop-melanoma.net/.

За матеріалами НСЗУ