• Чи слід медичним працівникам, які вже перехворіли Covid-19, вакцинуватися, враховуючи невизначеність щодо тривалості захисту після природнього інфікування?
 1. Поки відсутні достатні дані і знання про те, чи будуть антитіла, сформовані в результаті природнього інфікування, забезпечувати захист, який рівень антитіл потрібно для цього, або як довго буде зберігатися захист.
 2. Тому відмова щепити тих медпрацівників, хто вже переніс інфекцію Covid-19 в минулому, може піддати їх ризику захворювання і смерті.
 • Вакцинація проти Covid-19 осіб, які раніше хворіли на
  Covid-19 .
 1. Рекомендувати вакцинацію особам з задокументованим Covid-19 в анамнезі з відтермінуванням вакцинації на 6 місяців від часу перебігу Covid-19 .
 2. За бажанням особи, яка підлягає вакцинації відповідно до груп пріоритентності, вакцинація може бути проведена раніше 6 місячного терміну при достатній кількості доз вакцини для забезпечення вакцинації осіб в даній групі пріоритентності, які не мають задокументованого Covid-19 в анамнезі.
 • Вакцинація проти Covid-19 вагітних та жінок, які вигодовують дітей грудним молоком.
 1. Вакцинацію вагітних необхідно відтермінувати до часу вирішення вагітності
 2. Жінки, які вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень.
 • Введення вакцин проти Covid-19 одночасно з іншими вакцинами.
 1. Бажано проводити планову вакцинацію проти інших інфекційних хвороб через 28 днів після отримання другої дози вакцини проти Covid-19
 2. Вакцинація проти Covid-19 може бути проведена через 14 днів після отримання вакцинації проти інших інфекційних хвороб .
 • Серологічне тестування щодо Covid-19 до та після вакцинації
 • Рутинне серологічне тестування НЕ рекомендоване як перед, так і після щеплення вакциною проти Covid-19