Біологи з The University of Manchester вперше пояснили, чому повноцінний сон насправді може підготувати нас до тяжкого дня. Дослідження на мишах, опубліковане в журналі “Nature Cell Biology”, демонструє, як біологічний годинник підвищує нашу здатність підтримувати організм, коли ми найбільш активні.

Відкриття проливає світло на позаклітинний матрикс, який забезпечує структурну та біохімічну підтримку клітин.

Дослідники виявили, що існує два типи фібрил. Товсті фібрили діаметром близько 200 нанометрів — в мільйон мільйонів разів менше, ніж шпилька — постійні та залишаються з нами протягом усього життя, не змінюючись з 17 років. Але виявлено більш тонкі фібрили діаметром 50 нанометрів, які піддаються розривам при різких змінах положення тіла, але відновлюються під час сну. 

Після нокаутування генів біологічного годинника з ДНК мишей тонкі та товсті волокна об’єднувались випадковим чином.

Колаген вивчали за допомогою мас-спектрометрії, а за станом фібрил спостерігали за допомогою сучасної об’ємної електронної мікроскопії кожні 4 години протягом 2 днів.

Керівник дослідження професор Кадлер коментує: “Отже, якщо ви уявляєте цеглу в стінах кімнати як постійну складову, фарба на стінах може розглядатися як частина, яку потрібно поповнювати досить часто. І так само, як вам потрібно змастити автомобіль і утримувати його радіатор наповненим водою, ці тонкі фібрили допомагають підтримувати матрицю кузова. Знання про це може мати наслідки для розуміння нашої біології на її фундаментальному рівні. Це може, наприклад, дати нам глибше уявлення про те, як загоюються рани або як ми старіємо».

Джерело: https://cutt.ly/4rEQPs2

INgeniusNews