Пандемія COVID-19, як і будь-яка криза, супроводжується міфами та дезінформацією. Щоб зберігати емоційне здоров’я, ми повинні вміти відрізнити правду від вигадки та перевірити будь-яке повідомлення із соцмереж. Сьогодні ми розвінчуємо декілька популярних міфів про COVID-19.Міф


Міф 1.Коронавірус передається через 5G.Факт. Це неправда, віруси можуть передаватися лише від одних живих організмів до інших, радіохвилі ніяк на це не впливають. Епідемія зачепила багато країн, які не мають мереж 5G.


Міф 2. Вживання алкоголю допомагає не заразитися.Факт. Алкоголь не лише не захищає від COVID-19, а й шкодить здоров’ю. Єдине застосування алкоголю, яке справді допомагає – це антисептик, яким ми протираємо руки і поверхні, там концентрація спирту має становити не менше 60%.


Міф 3.Маски не захищають від зараження, тому що вірус мікроскопічний, а отвори у тканині великі.Факт. Коронавірус SARS-Cov-2 передається респіраторним шляхом. Він мандрує у краплинках вологи, які поширює хвора людина, і не може літати в повітрі сам по собі. Маска затримує ці краплинки й не дозволяє вірусу поширюватися.


Міф 4.Маски спричиняють кисневе голодування.Факт. Носіння маски може бути некомфортним, особливо у спеку. Проте воно не призводить ні до кисневого голодування, ні до отруєння вуглекислим газом. Повітря вільно проходить крізь тканину і людина вдихає і видихає ті ж самі об’єми газів, що й зазвичай.


Міф 5.Коронавірус не виживає у спекотну погоду.Факт. Підхопити хворобу можна незалежно від погоди. У країнах зі спекотним кліматом вона поширюється так само, як і всюди.


Міф 6. Сніг і мороз вбивають коронавірус.Факт. Холодна погода, як і спекотна, не впливає на поширення хвороби. Вірус живе в організмі людини, температура якого стабільна: близько 37 градусів.


Міф 7.Антибіотики допоможуть не захворіти.Факт. Антибіотики діють лише на бактерії, а COVID-19 викликається вірусом. Антибіотиками лікують вторинні бактеріальні інфекції, які можуть виникати як ускладнення після зараження коронавірусною хворобою. Але їх призначає лише лікар. Самовільне вживання антибіотиків уже призвело до великої проблеми – антибіотикорезистентності: багато бактерій стають стійкими до ліків, а хвороби не піддаються лікуванню.


Міф 8.Промивання носа захистить від COVID-19.Факт. На жаль, промивання носа сольовими чи будь-якими іншими розчинами не допомагає вберегтися від хвороби. Ймовірно, воно сприяє швидшому одужанню під час застуди, але як профілактичний захід проти респіраторних інфекцій не працює.Єдиний доступний наразі захист – носити маски, які щільно закривають ніс і рот, мити руки і дотримуватися дистанції. Не вірте фейкам та користуйтеся лише авторитетними джерелами інформації, такими як сайт ВООЗ.