Декілька стандартних ситуацій із практики лікаря:

У пані К. болить горло, усі можливі народні методи лікування ефекту не дали. За рекомендаціями сусідки спробувала один відомий антибіотик, краще не стало, але на душі спокійніше.

Дитина третій день температурить, після огляду лікар знову «співає» про ГРЗ і симптоматичне лікування, мати дитини ледве стримує батька, щоб той не брав за горло лікаря, вимагаючи нарешті призначити антибіотик…

У пацієнта Р. на 5-й день нежиті виділення з носа набули більш густої консистенції та зеленого кольору, самопочуття близьке до задовільного і температура нормальна, але пообіцяв собі, що до ЛОРа цього більше не піде, бо лікування без антибіотику он до чого «довело».

Знаєте, що об’єднує усі ці три випадки? По-перше відсутність взаєморозуміння між пацієнтом і лікарем, по-друге стара добра казка про «всемогутність» антибактеріальних препаратів (АБ).

Надлишкове призначення АБ приводить до того, що бактерії привчаються «ухилятися» від їх дії, це сприяє поширенню антибіотикорезистентності(не чутливості до АБ).

Якщо ми продовжимо безконтрольне використання АБ, це приведе до серйозного дефіциту ефективних засобів лікування уже в поколінні наших дітей.

Щоби цього уникнути потрібно дотримуватися кількох нескладних правил:

1.Призначення АБ препаратів повинно відбуватися ЛИШЕ лікарем, не займайтеся самолікуванням, бо комусь колись цей препарат допоміг.

2.Не потрібно приймати АБ «на всяк випадок», бо є не так вже й багато реальних показів до таких препаратів.

3.У лихоманки може бути багато причин, найчастіші із них : вірусні інфекції, аутоімунні захворювання, бактеріальні інфекції. Згадаємо стару добру рекомендацію : «Лихоманка не є ознакою недостатності Цефтріаксону в організмі»)))

4.Не потрібно самостійно відміняти антибіотик призначений лікарем, змінювати тривалість прийому чи міняти на інший.

5.Лікарі часто стикаються з тим, що батьки маленьких пацієнтів не бажають чути про природній перебіг і терміни протікання захворювання, хочуть ефекту «зараз і негайно» вимагаючи АБ на вірусне захворювання, що по ефективності рівнозначне ремонту доріг за допомогою суперклею.

6.Вакцинація проти пневмококу, кашлюка та Хіб-інфекції в рази ЗМЕНШУЄ потребу використання антибіотиків.

Нам потрібно нарешті зрозуміти, що усім буде краще, якщо пацієнти стануть союзниками лікаря у боротьбі із хворобою,а не пасивними спостерігачами чи вимогливими критиками.

Бережіть себе і не займайтеся самолікуванням !