Працюємо над стратегією розвитку кадрових ресурсів системи охорони охорони здоров’я

Проект USAID “Підтримка охорони здоров’я” (Проект) сприяє розвитку ефективної системи охорони здоров’я в Україні, яка забезпечує рівний доступ до якісних послуг, що надаються кваліфікованими, навченими та вмотивованими фахівцями. У вересні Проект представив результати ситуаційного аналізу кадрових ресурсів, розробленого спільно з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України експертам із розробки Національної стратегії зміцнення кадрового потенціалу охорони здоров’я.

На засіданні робочої групи національні партнери, відповідальні за впровадження реформи охорони здоров’я ознайомилися з оцінкою корупційних ринків у трудових відносинах та отримали стратегічну рамку кадрових ресурсів.

Надані проектом рекомендації дозволять МОЗ скерувати національні зусилля на забезпечення наявності, доступності, відповідальності та якості медичних кадрів і побудувати оптимальні моделі охорони здоров’я.

“Розвиток кадрових ресурсів охорони здоров’я – це одне з пріоритетних завдань МОЗ. Ключовим питанням є впровадження показників ефективності роботи персоналу. Завдяки цьому ситуаційному аналізу, команда МОЗ зможе визначити досяжні та дійсні показники ефективності роботи персоналу, а отже, оптимізувати загальне функціонування всього напрямку”, – Младена Качурець, заступник Міністра охорони здоров’я.

Проект буде продовжувати співпрацю з Міністром охорони здоров’я України та іншими зацікавленими сторонами на національному та регіональному рівнях аби сприяти розробці подальших стратегій зміцнення кадрового потенціалу в галузі охорони здоров’я.

Забезпечуємо регіони інструментами з ефективного планування мережі лікарень

Проект продовжує розбудовувати спроможність регіональних органів охорони здоров’я аналізувати та планувати мережу лікарень для успішного впровадження моделі фінансування спеціалізованої моделі медичної допомоги.

На спеціальних семінарах головні лікарі 9-ти рекомендованих Проектом до визначення перспективних лікарень інтенсивного лікування, міський голова та представники місцевої та обласної влади обговорили варіанти для створення потужностей в багатопрофільних лікарнях інтенсивного лікування та розглянули моделювання маршрутів пацієнтів.

“Експертні висновки та рекомендації Проекту з планування діяльності лікарень надзвичайно важливі для оптимізації роботи усієї мережі у Львівській області. Ми обов’язково врахуємо обговорення та передамо отримані знання усім медзакладам, аби медичні команди в регіоні були готові надавати якісну медичну допомогу”, – Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облжержадміністрації.

Проект планує надалі сприяти регіональним та національним зацікавленим сторонам у плануванні лікарняних мереж для розбудови спроможності системи охорони здоров’я надавати ефективні медичні послуги.

Підтримуємо національних партнерів у реалізації Програми медичних гарантій

Проект USAID “Підтримка охорони здоров’я” надає підтримку Міністерству охорони здоров’я України та Національній службі здоров’я України у проведенні міжрегіональних кластерних семінарів на підтримку наступного етапу трансформації системи охорони здоров’я .

Під час заходів, які охоплюють всі регіони України, очільники ОДА, керівники та лікарі закладів охорони здоров’я, котрі надають спеціалізовану медичну допомогу, медіа, громадські організації стають активними учасниками діалогу щодо розробки Програми медичних гарантій (ПМГ).

ПМГ запроваджується як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та ліків (на рівні первинної, екстреної, стаціонарної, амбулаторної, паліативної допомоги та реабілітації) і впроваджуватиметься з 2020 року.

В рамках першої хвилі заходів, котра охопила регіони Західної, Південної та Центральної України, ЗОЗи отримали інформацію про плани трансформації медичної допомоги в рамках ПМГ 2020. Також учасники дізнались про вимоги до закладів для укладання договорів із НСЗУ, проект пакетів медичних послуг, за які НСЗУ контролюватиме ЗОЗ з 2020 року, а також зустрілися з новопризначеними директорами міжрегіональних департаментів НСЗУ.

“Завдяки реформам на первинці, у пацієнта зараз є багато можливостей обрати сімейного лікаря. Ми працюватимемо, щоб аналогічно, як первинці гроші пішли за пацієнтом медзакладу, в якому він обрав лікаря, так само і гроші, сплачені державою, пігли за пацієнтом і в спеціалізовані медзаклади”, – Олена Теряєва, директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Міжрегіональні кластерні семінари допомагають медичним закладам краще зрозуміти, що конкретно вони повинні зробити (автономія закладу, комп’ютеризація, кадрове планування) для укладання контрактів із НСЗУ в рамках ПМГ 2020. Такі заходи сприяють співпраці національних партнерів (НСЗУ і МОЗ) із громадскістю та пацієнтською спільнотою. Відтепер, ключові експерти в системі охорони здоров’я будуть обмінюватись інформацією щодо наступних кроків у впровадженні ПМГ та аналізувати потреби пацієнтів, в інтересах яких розроблено ПМГ. Наступного місяця Проект підтримає МОЗ та НСЗУ у проведенні подібних заходів для регіонів Північної та Східної України.

Проводимо оцінку корупційних ризиків у медичній освіті

Проект провів оцінку ризиків у системі медичної освіти в Україні та представив ключові результати на зустрічі в Києві у вересні. У заході взяли участь представники Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, МОЗ, медичних університетів, студентської спільноти, правоохоронних органів, надавачів технічної допомоги, міжнародних організацій та донорських агенцій в Україні. Учасники обговорили основні висновки та рекомендації щодо подолання виявлених корупційних ризиків на всіх рівнях медичної освіти в контексті Стратегії реформування медичної освіти МОЗ.

“Оцінку Проекту пришвидшить впровадження нової моделі інтернатури, оскільки результати підтверджують, що у випускників виникають труднощі з чесними та прозорими зарахуваннями до інтернатури. Це необхідно вирішити на національному рівні. Впровадження електронного розподілу до інтернатури, ретельний відбір баз інтернатури та закладів вищої освіти, безумовно, вирішать цю проблему в медичній галузі”, – Вікторія Ковач, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ.

Підвищення прозорості, посилення врядування та боротьба з корупцією зменшать рівень неофіційних платежів, покращать доступ до високоякісної освіти для студентів-медиків та медичних працівників, а також покращать медичні послуги та результати лікування для українців.