Раптова екзантема ( розеола або 6-та хвороба)♦️
Багато батьків стикалися з подібною ситуацією:
🔻 у дитини спочатку виникла висока гарячка, що тривала 2-4 дні БЕЗ з’ясованої причини;
🔻стан дитини був задовільним. Дитина не схожа на хвору, але чому ж температура така висока?!?!?!
🔻Після зникнення гарячки з’являється висип на тулубі, який поширився на обличчя чи кінцівки і так само раптово зник протягом кількох годин-днів.
Часто мами описують висип як пітничку. Дійсно, певна схожість є, називається він еритематозним макулопапульозним висипом. Але у 80 % дітей розвивається лихоманка, без проявів висипу чи інших ознак захворювання.
📌Цікаво ,що в Азіатських країнах у діток з розеолою можлива поява також плямистості та виразок на м’ягкому піднебінні та язичку – “Nagayama spots“.
📈Статистика свідчить,що близько 20% усіх візитів дітей віком від 6 до 12 місяців із гарячкою до відділень невідкладної допомоги зумовлені розеолою, адже така висока температура у дитини дуже хвилює батьків і це можна зрозуміти.
Якщо лікар оглянув вашу дитину з лихоманкою (зазвичай це дітки до 2-х років), не виявив жодних ознак інших захворювань і рекомендував контролювати температуру та спостерігати за дитиною – не хвилюйтеся. І коли з’явиться довгоочікуваний висип, ваша тактика особливо не зміниться, адже лікування Раптової екзантеми симптоматичне і дане захворювання не становить серйозної загрози здоров’ю вашого малюка.
Якщо у дитини з’являються інші симптоми обов’язково повідомте вашого лікаря!