Традиційно з початком літа відкривається сезон укусів комах.

Тому нам і нашим діткам у нагоді стануть засоби захисту.

РЕПЕЛЕНТИ-це хімічні речовини, які відлякують комах, кліщів.

Правильне застосування:

●Використовуйте достатньо репеленту, щоб злегка покрити, але не наситити шкіру.

●Репеленти слід наносити на відкриту шкіру, одяг або обидва, але НЕ під одяг.

●Можна нанести тонкий шар на обличчя, розподіливши репелент на долоні, потерши руки разом, а потім нанісши на обличчя.

●Репелент слід змити з долонь після нанесення, щоб запобігти потраплянню в очі і на слизові.

●НЕ використовуйте репеленти на порізах і ранах, а також на запаленій, подразненій або екзематозній шкірі.

●Не вдихайте аерозолі, не розпилюйте їх у закритих приміщеннях або поблизу їжі та не потрапляйте в очі.

●Не наносьте на руки маленьких дітей засобом від комах, оскільки він неминуче потрапить в очі.

●Часто повторне застосування репеленту непотрібне.

●Ділянки, оброблені репелентом, слід промити водою з милом, коли репелент більше не потрібен.

●Якщо використовуються і сонцезахисний, і репелентний, спочатку слід нанести сонцезахисний крем, а потім – репелент.

Захист скорочується під час плавання, миття, потовиділення, обтирання, фізичних навантажень і опадів.

Найефективнішими репелентами від комах є:

●DEET —ефективний проти комарів, кусаючих мух, бліх і кліщів. DEET використовується вже понад 70 років і вважається «золотим стандартом» репелентів від комах DEET доступний у багатьох продуктах у концентраціях від менше ніж 10 відсотків до понад 75 відсотків . Ефективність плато DEET становить приблизно 30 відсотків.DEET є безпечним для дітей старше двох місяців Комбіновані із сонцезахисними креми не рекомендуються для використання у дітей. , оскільки повторне застосування (якщо може знадобитися для сонцезахисного компонента) призведе до надмірного впливу DEETМи згодні з рекомендацією Американської академії педіатрії про те, що діти молодше двох місяців не повинні використовувати продукти з DEET. Для немовлят старшого віку та дітей репеленти з вмістом DEET від 10 до 30% повинні бути безпечними та ефективними, якщо їх використовувати згідно з інструкціями на етикетках продуктів .

●Пікарідин — рослинна сполука піперидину, ефективна проти комарів, кліщів та піщаної мухи Пікарідин має відмінний профіль переносимості на відміну від DEET. Пікарідин не має запаху, не липкий і нежирний. Він також не подразнює шкіру, не плямує тканини та не руйнує пластик.

●PMD (P-menthane-3,8-diol) — PMD є активним інгредієнтом олії лимонного евкаліпта .Це інгредієнт рослинного походження, який був визнаний EPA як ефективний проти комарів, кусаючих мух і комарів . Застосування у дітей — сполука не була належним чином перевірена на дітей віком до трьох років і не повинна використовуватися в цій групі .

●BioUD (2-ундеканон) — BioUD — це репелент членистоногих, отриманий з помідорів, зареєстрований EPA США у квітні 2007 року та отримав найнижчий рейтинг токсичності. Його діюча речовина – 7,75% 2-ундеканону. ●Метофлутрин — це синтетичний піретроїдний інсектицид, який у формі пари також діє як засіб від комарів, унікальний просторовий відлякувач, який розсіює пар за допомогою вентилятора, що живиться від батареї. Під час контрольованого випробування в аеродинамічній трубі було виявлено, що продукт є високоефективним у зниженні кількості комарів, які приваблюють людину.

●Цитронела— це репелент на рослинній основі, який не має широкого спектру активності та тривалості дії ДЕТЕТ]. Часте застосування може компенсувати обмежену тривалість його дії, хоча дослідження на тваринах показали, що репеленти на основі цитронели є потенційними шкірними сенсибілізаторами . Цитронела, ймовірно, не ефективна для відлякування кліщів.

💠Рослинні олії включаючи корицю, м’яту перцеву, сандалове дерево, герань і соєві боби, використовували окремо або в комбінації для відлякування комарів і кліщів. Більшість досліджень показали, що захист, який вони пропонують, набагато нижчий у порівнянні з DEET, PMD (активний інгредієнт в олії лимонного евкаліпта) або пікаридином .

💠Однак у суспільстві зростає думка про те, що продукти на основі природних речовин є кращими, ніж синтетичні продукти, такі як DEET.

💠Засоби для прийому всередину. Твердження про те, що вживання їжі з різким запахом або інших речовин, таких як часник, цибуля, овочі хрестоцвітих або мінеральна сірка, може відштовхувати кусаючих комах, не підтверджені.

💠Вітамінні добавки та трав’яні препарати — жодне контрольоване наукове дослідження прийому вітамінів або трав’яних препаратів не показало, щоб ці заходи захистили користувачів від кусаючих комах .

💠Браслети-репеленти — браслети та браслети, просочені репелентами від комах, не є ефективними, незалежно від використовуваного репеленту.

💠Електронні пристрої — електронні засоби від комарів — це пристрої, які видають високі звуки, які зазвичай не чутні для людського вуха. Кокранівський огляд 10 польових досліджень прийшов до висновку, що немає доказів того, що пристрої відлякують комарів у будь-якому ступені .

Основа взята із матеріалів UpToDate