Дуже подобається фраза одного відомого колеги про те, що у нас так з курінням не борються, як у розвинутих країнах борються із «модою» на засмагу.
Тому 5 фактів, які рекомендую взяти до уваги влітку:
📌1. УФ-промені вважалися раніше прекрасним способом профілактики рахіту , а вже в середині ХХ століття було виявлено, що вони провокують меланому- рах шкіри. Як бачите користь не перевищує ризик, отже, тому ми і не відміняємо пероральний прийом вітаміну Д влітку, а от від засмаги наполегливо рекомендую відмовитися.❌
📌2. Перед виходом на вулицю , перевіряємо УФ індекс в інтернеті, якщо показник більше 3 – обов’язково використовуємо сонцезахист.
📌3. Для немовлят і дітей раннього віку — Американська академія педіатрії рекомендує уникати використання сонцезахисних засобів немовлятам молодшим шести місяців. Краще обрати відповідний одяг і тінь , головний убір з широкими краями
📌4. Для діток старше 6 місяців рекомендовано емульсії неорганічних фільтрів на масляній основі (тобто діоксид титану, оксид цинку) є кращими перед органічними фільтрами для немовлят і дітей, оскільки вони забезпечують захист широкого спектру та мають мінімальний потенціал подразнення, сенсибілізації та проникнення в шкіру.
📌5. Сонцезахисні засоби широкого спектру дії з SPF 30 -50 рекомендуються особам старшим 2-х років, які тривалий час перебувають на свіжому повітрі.