Напевно, у кожного з нас є хоча б одне фото  на якому очі набувають неприроднього червоного кольору? Вважайте цей «невдалий» кадр частиною профогляду для виключення позитивного симптому лейкокорії!))

 Лейкокорія буквально означає «біла зіниця».

Іноді лейкокорію виявляють на фотографіях із використанням спалаху, коли одна зіниця має аномальний або “білий рефлекс” порівняно з іншим оком, що має нормальний “червоний рефлекс”

 Коли світло потрапляє в око через зіницю, сітківка поглинає більшу частину світла. Однак невелика кількість світла відбивається сітківкою назад через око через зіницю. Світло червонувато-оранжеве, що відображає колір нормальної сітківки.

Червоний рефлекс або відсутній, або білий при лейкокорії. Це відбувається в результаті аномального відбиття світла, що виходить з ока.

Оцінка «червоного» та «білого» рефлексів проводиться дітям, особливо першого року життя . Педіатри для цього використовують офтальмоскоп .

Багато станів спричиняють лейкокорію:

– катаракта

-відшарування сітківки

– ретинопатії

– внутрішньоочні інфекції (ендофтальміт)

-патологію судин сітківки (наприклад, хвороба Паута)

– внутрішньоочну пухлину (ретинобластома)!

 Усі захворювання, які викликають лейкокорію, представляють серйозну загрозу зору, а деякі – загрозу життю. Оперативна оцінка лейкокорії  педіатром та офтальмологом завжди доречна.

Таким чином , процедура, яка займає біля хвилини часу, допоможе педіатру виявити серйозні проблеми із зором дитини на ранньому етапі та вчасно скерувати для подальшої діагностики та лікування.

До батьків прохання мати настороженість на «різнокольорових очей» дітей на фотографіях і , якщо помічаєте таке, повідомте вашого лікаря.