Якщо ви думаєте, що таке не може трапитися з вами, просто уявіть кілька ситуацій і признайтеся собі чи все ви зробили, щоб цього уникнути: – діти падали з ліжок, диванів, пеленальних столиків і стільців – малюків в якийсь момент зацікавив яскравий посуд, який був в межах їх досяжності і в результаті – на дитину пролиту гарячий чай, суп чи кашу – дитина добралася до бабусиної аптечки і наїлася таблеток, знайшла косметичку і «наповнила» свої ніздрі гострими маминими сережками або просто напилася «Крота», який тато чемно зберігає під умивальником .

Звісно, ми(батьки) можемо звинувачувати родичів, сусідів, вихователів і вчителів,які «не догледіли» дитину, але спершу давайте зробимо все, щоб попередити небезпечні ситуації у власному домі.

7️⃣ кроків до організації безпеки для дитини вдома:

📌1. Вивчіть територію досяжності дитини до небезпечних предметів . Подивіться на ваше житло з дитячого кута зору (рівня його зросту). Що виглядає цікавим для дитини? Що вона може легко дістати руками?

📌2. Встановіть загородження та обмежувачі.Мається на увазі загородження,які перешкоджатимуть маленькій дитині мати вільний доступ до сходів, вхідних дверей, ліфта, підвальних приміщень.

📌3. Особлива увага до вікон та балкону. – москітні сітки – це лише ілюзія безпеки, адже дитина впевнено опирається на неї і, нажаль, часті випадки випадіння дітей з вікон . – приберіть повище шнурочки управління шторами чи жалюзями, дитина може засунути в них голову, потім відбувається удушення. – важливо,щоб біля вікон не було близько меблів, які зможуть допомогти дитині вилізти на підвіконня.

📌4. Меблі. – тримайте шафки закритими – на нижніх поличках немає бути дрібних предметів, які дитина може вдихнути чи ковтнути – важкі шафи та книжні полички, телевізор повинні бути добре закріплені, щоб дитина не могла їх на себе перекинути – двоповерхові ліжка завжди встановлюйте лише в куток, щоб з двох сторін вони були притиснуті до стін

📌5. Пожежна безпека.-Заблокуйте розетки та заховайте подовжувачі.-Встановіть димову сигналізацію кожній кімнаті вашого житла та придбайте вагнегасник- Обмежте доступ дитини до електроприборів

📍6. Отруєння та опіки. Ці речі повинні бути заховані і знаходитися не в межах досяжності дитини: – посуд з гарячими стравами та напоями – гострі столові прибори чи інструменти – ліки – миючі засоби – мастила чи інші рідини для машин – батарейки, магніти – у жодному випадку не зберігайте побутову хімію у посудинах з солодких напоїв !

📌7. Не залишайте маленьку дитину наодинці у ванні або біля великих посудин з водою.

📝Якщо травмування дитини все-таки відбулося, то необхідно знати куди можна звернутися по допомогу.

‼️Дітей з гострими травмами цілодобово приймають у травмпункті Рівненської дитячої обласної лікарні, вулиця Київська, 60‼️

🚼Звісно, травми – це невід’ємна частина дорослішання, але щиро бажаю, щоб для діток ці уроки пройшли максимально безпечно. А батькам нагадую,що профілактика це завжди легше та дешевше, ніж подолання наслідків . 🧡Бережіть себе і своїх діток!

Ірина Іванюк