Якщо ви думаєте, що таке не може трапитися з вами, просто уявіть кілька ситуацій і признайтеся собі чи все ви зробили, щоб цього уникнути: – діти падали з ліжок, диванів, пеленальних столиків і стільців – малюків в якийсь момент зацікавив яскравий посуд, який був в межах їх досяжності і в результаті – на дитину пролиту гарячий чай, суп чи кашу – дитина добралася до бабусиної аптечки і наїлася таблеток, знайшла косметичку і «наповнила» свої ніздрі гострими маминими сережками або просто напилася «Крота», який тато чемно зберігає під умивальником .
Звісно, ми(батьки) можемо звинувачувати родичів, сусідів, вихователів і вчителів,які «не догледіли» дитину, але спершу давайте зробимо все, щоб попередити небезпечні ситуації у власному домі.
кроків до організації безпеки для дитини вдома:
1. Вивчіть територію досяжності дитини до небезпечних предметів . Подивіться на ваше житло з дитячого кута зору (рівня його зросту). Що виглядає цікавим для дитини? Що вона може легко дістати руками?
2. Встановіть загородження та обмежувачі.Мається на увазі загородження,які перешкоджатимуть маленькій дитині мати вільний доступ до сходів, вхідних дверей, ліфта, підвальних приміщень.
3. Особлива увага до вікон та балкону. – москітні сітки – це лише ілюзія безпеки, адже дитина впевнено опирається на неї і, нажаль, часті випадки випадіння дітей з вікон . – приберіть повище шнурочки управління шторами чи жалюзями, дитина може засунути в них голову, потім відбувається удушення. – важливо,щоб біля вікон не було близько меблів, які зможуть допомогти дитині вилізти на підвіконня.
4. Меблі. – тримайте шафки закритими – на нижніх поличках немає бути дрібних предметів, які дитина може вдихнути чи ковтнути – важкі шафи та книжні полички, телевізор повинні бути добре закріплені, щоб дитина не могла їх на себе перекинути – двоповерхові ліжка завжди встановлюйте лише в куток, щоб з двох сторін вони були притиснуті до стін
5. Пожежна безпека.-Заблокуйте розетки та заховайте подовжувачі.-Встановіть димову сигналізацію кожній кімнаті вашого житла та придбайте вагнегасник- Обмежте доступ дитини до електроприборів
6. Отруєння та опіки. Ці речі повинні бути заховані і знаходитися не в межах досяжності дитини: – посуд з гарячими стравами та напоями – гострі столові прибори чи інструменти – ліки – миючі засоби – мастила чи інші рідини для машин – батарейки, магніти – у жодному випадку не зберігайте побутову хімію у посудинах з солодких напоїв !
7. Не залишайте маленьку дитину наодинці у ванні або біля великих посудин з водою.
Якщо травмування дитини все-таки відбулося, то необхідно знати куди можна звернутися по допомогу.
Дітей з гострими травмами цілодобово приймають у травмпункті Рівненської дитячої обласної лікарні, вулиця Київська, 60
Звісно, травми – це невід’ємна частина дорослішання, але щиро бажаю, щоб для діток ці уроки пройшли максимально безпечно. А батькам нагадую,що профілактика це завжди легше та дешевше, ніж подолання наслідків . Бережіть себе і своїх діток!
Ірина Іванюк