Чому болить голова?

⠀Головний біль напруги ( ГБН ) другий за поширеністю розлад у світі. Думаю не знайдеться такий щасливчик, кому ніколи не боліла голова, ну хоча б раз в житті

⠀Існує три основних підтипи ГБН:

● Рідкий епізодичний ГБН з епізодами головного болю менше одного дня на місяць, це не більше 12 днів в рік.

● Частий епізодичний ГБН з епізодами головного болю від 1 до 14 днів на місяць

● Хронічний ГБН з головним болем 15 і більше днів на місяць

⠀Частий та хронічний головний біль спонукає до пошуку причини. А далі все за класичним сценарієм ▶️Узд судин▶️ МРТ голови.Судинам дістається найбільше, їх найчастіше звинувачують у болях, навіть незначні або фізіологічні зміни починають лікувати. Другий винуватець остеохондроз. Вони винні

Точні механізми виникнення ГБН до цього часу невідомі, все вірно «непонятно чого 🤕 болить» Стрес, втома є причиною епізодичного ГБН, але не у всіх біль хронізується, і генетичні фактори відіграють роль у хронізації.

⠀Сучасна наука і дослідження говорять: спочатку активуються больові ноцицептори в м’язах вони стають надмірно чутливі ▶️ виникає біль.

⠀При хронічному болю проблема в мозку, є дисбаланс певних нейромедіаторів, в спеціальних відділах мозку, активуються больові шляхи в центральній нервовій системі через тривалий біль. Мозок біль запам’ятав і це його щоденний сценарій.

⠀В одному дослідженні, виконували функціональне МРТ мозку пацієнтам з хронічним болем, показало втрату структур сірої речовини, яка бере участь у обробці болю. І чим довше болить, тим більше руйнується сіра речовина мозку 😲 Хронічний біль потрібно лікувати і чим раніше, тим є більший шанс вберегти мозок.

Юлія Парфенова