Турбуватися про безпеку  свого малюка  цілком нормально, але, будь ласка, не вагайтеся щодо лікарських оглядів та вакцинації своїх дітей під час COVID-19, якщо є така потреба.

Багато батьків мають вагання щодо візиту своїх дітей до медичних закладів. Страшно приводити дитину в місце, де вона може контактувати з хворими людьми, тим більше, що соціальне дистанціювання має вирішальне значення для збереження здоров’я .

Але медичні експерти переживають, що побоювання батьків щодо пандемії коронавірусу утримує їх від захисту своїх дітей від інших хвороб у довгостроковій перспективі. Оголошення нових даних Центрів контролю та профілактики захворювань виявило «помітне зменшення» кількості проведених профілактичних щеплень з моменту початку розповсюдження COVID-19 у країні.

“Ми розуміємо, що сім’ї хочуть залишитися вдома, щоб запобігти поширенню COVID-19”, – розповіла доктор Прія Соні, фахівець з дитячих інфекційних захворювань Медичного центру Кедр-Сінай в Лос-Анджелесі.

“Але все ж є кілька видів візитів, які абсолютно необхідні”.

Ось що батьки повинні знати:

1.Не пропускайте вакцинацію.

Американська академія педіатрії стверджує, що, навіть коли пандемія COVID-19 вирує,  слід дотримуватися проведення профілактичних щеплень,  коли це можливо – і вчасно.

Час цих візитів не є чимось заплутаним. Придумуючи рекомендований графік імунізації, медичні експерти зважили складний комплекс факторів, включаючи імунну відповідь та сприйнятливість до даного захворювання, а також терміни інших доз. Тож вам не слід просто так відкладати зустріч на місяць-два, не обговоривши все попередньо із лікарем вашої дитини.

2.Знайте, які кроки здійснюють ваші медичні працівники, щоб забезпечити безпеку пацієнтів.

Медичні працівники внесли чимало змін у практику, щоб спробувати обмежити поширення COVID-19. Педіатри особливо ретельно ставляться до планування обстежень та відвідувань хворої дитини в різний час дня, щоб уникнути ризику потрапляння дитини з вірусом, таким як COVID-19, у залі очікування. Багато практик та клінік розбивають штат персоналу, тому деякі  медпрацівники займаються лише обстеженнями, а інші консультують хворих пацієнтів. Педіатри обмежують кількість батьків, які можуть відвідувати кабінет огляду  і вимагають від кожного відвідувача носити маску.

Педіатри створили інноваційні способи зробити візити ще безпечнішими, включаючи встановлення різних годин або місць для здорових та хворих дітей, сувору санітарію та прибирання.

Якщо у вас виникли занепокоєння, поговоріть зі своїм дитячим лікарем про конкретні речі, які вони роблять, щоб зробити візити максимально безпечними.

3.Деякі зустрічі можна здійснити за допомогою телемедицини.

Якщо ваша дитина не хвора і повинна мати візит, який не включає щеплення, у деяких випадках краще утриматися, запитайте вашого лікаря про «віртуальний візит».

Важливо зауважити, що не всі обстеження можна зробити практично в рамках онлайн-консультацій. Але є чимало питань, які можна вирішити таким чином.

4. Продумуйте усе на кілька кроків вперед.

Зниження показників вакцинації під час пандемії COVID-19 надзвичайно хвилює медичних працівників усього світу. Вони побоюються, що захворювання, яким запобігають  вакцини, можуть повернутися знову, поки ми боремося з COVID-19.

“Швидко , можливо, до півроку, через рік, ми можемо побачити спалах кору через те, що ми робимо зараз”, – сказала Соні. “Ми не хочемо мати справу із захворюванням, яким можна запобігти вакцинацією у розпал пандемії”.

“Проблема полягає в тому,” сказала доктор Соні, “хвороби, яким запобігають  вакцини, стануть більш очевидними, коли ми знову відкриємо школи і діти знову почнуть контактувати одне з одним”.

Переклад і редагування: Ірина Іванюк

Джерело:
https://www.huffpost.com/entry/covid-19-pediatrician-checkup_l_5ebc8967c5b6c498dde727fe?fbclid=IwAR089jKqHixy5sfil9Lr5sNNMj03xPq_rQjEljzlf8g2J2D4A48WHu2zoAU