Бронхіальна астма проявляється по-різному. Симптоми можуть турбувати людину періодично або постійно. Іноді перші симптоми астми схожі з симптомами алергії чи бронхіту. Тому дуже важливо не займатися самолікуванням, а відразу звернутись до сімейного лікаря.

Внутрішньо переміщені особи можуть звертатись до лікаря, навіть без декларації.

На первинній ланці для пацієнта з підозрою або підтвердженим діагнозом бронхіальна астма безоплатними є такі послуги:

супровід та спостереження;

направлення до вузького спеціаліста – пульмонолога, алерголога – за потреби;

направлення на проведення лабораторних досліджень та інструментальних обстежень – за потреби;

призначення лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» (при встановленому діагнозі “бронхіальна астма”).

Отже, якщо у пацієнта лікар первинки діагностував бронхіальну астму, то він може підібрати необхідну схему лікування. Ліки від цього захворювання пацієнти можуть отримувати за програмою «Доступні ліки» – безоплатно або з доплатою. Отримати їх можна за електронним рецептом сімейного лікаря, терапевта або педіатра в аптеці.

До речі, на час війни рецепт може бути електронний або паперовий. При відсутності світла або інтернету лікар випише паперовий рецепт на Формі рецептурного бланку №1. Паперовий рецепт лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою.

Якщо пацієнту, за рішенням сімейного лікаря, потрібна консультація лікаря-пульмонолога, алерголога чи додаткові обстеження, в такому випадку пацієнт отримає електронне направлення. За е-направленням консультація безоплатна. Для цього потрібно звернутись до будь-якого закладу охорони здоров‘я, який має контракт з НСЗУ на амбулаторну допомогу та необхідних спеціалістів та обладнання.

Напади астми можуть бути періодичними або постійними. Якщо у вас почався напад астми:

всіма силами намагайтеся зберігати спокій, бо паніка зробить тільки гірше;

скористайтеся своїм інгалятором із препаратом, який розширює бронхи;

стійте або сидіть прямо — таке положення допомагає збільшити потік повітря;

якщо дихання не покращується впродовж кількох хвилин після інгаляції або виникає сонливість — телефонуйте 103. У жодному разі не їдьте до лікарні самі. Поки “швидка” в дорозі, продовжуйте користуватися інгалятором. Але зазвичай інгалятора достатньо, щоб контролювати напади.

Дбайте про себе та будьте здорові!

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”