Рак легень – це злоякісне новоутворення легень, що посідає чільне місце серед всіх злоякісних пухлин. У зоні ризику – люди, старші за 50 років, люди з сімейною історією раку легень та курці.

34 569 хворих на рак легень, бронхів і трахеї перебували на обліку в онкологічних закладах у 2022 році за даними Національного канцер-реєстру України. З них 24 922 чоловіків і 9 647 жінок http://surl.li/jpxsz.

Серед найпоширеніших симптомів:

кашель понад три тижні;

відхаркування кров’ю;

болі в грудях або ребрах;

задишка чи хрипота;

часті бронхіти, пневмонії.

Діагностика та лікування раку легень – повністю безоплатні для пацієнтів і покриваються Програмою медичних гарантій. Не нехтуйте власним здоров’ям – при перших ознаках зверніться до сімейного лікаря. При підозрі на захворювання лікар випише направлення на аналізи й дослідження. Усі необхідні обстеження та аналізи – безоплатні за е-направленням лікаря в закладах за договором із Національною службою здоров’я України. Зокрема:

бронхоскопія http://surl.li/jpxwn;

комп’ютерна томографія (КТ).Пацієнт зі встановленим онкологічним діагнозом може отримати безоплатну допомогу в межах Програми медичних гарантій.

Серед послуг:

лабораторна й інструментальна діагностика;

радіотерапія та хіміотерапія в стаціонарних і амбулаторних умовах;

проведення хірургічного втручання;

медикаментозна терапія та забезпечення лікарськими засобами;

знеболення на всіх етапах діагностики й лікування;

киснева підтримка;

послуги з реабілітації;

психологічна допомога

.Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ, п. 13, 18: http://surl.li/hfqyk

Адреси та контакти закладів для діагностики чи лікування раку легень надасть оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Зорієнтувати по медичній допомозі при онкозахворюванні допоможе також чат-бот @FullLungs_bot.