Туберкульоз часто стає причиною стигматизації. Навколо цього захворювання чимало міфів. Через це ті, кому встановлено діагноз туберкульоз, нерідко змушені приховувати свій діагноз від оточуючих. А ще, лякаючись того, що лікування передбачає довготривале перебування в стаціонарі, пацієнти схильні заперечувати своє захворювання від самих себе.Розповідаєм о, що робити, якщо підтвердився діагноз туберкульоз

Якщо такий діагноз підтверджено, то перше, що потрібно зробити це — дотримуватися призначень та маршруту, який визначив лікар.

Знайте, що медична допомога пацієнтам з туберкульозом в Україні безоплатна.

У медичних закладах, як мають договір за пакетом “Діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах” для пацієнтів передбачено консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога, лабораторні та інструментальні обстеження, складання плану лікування, призначення та надання протитуберкульозної терапії. За необхідності пацієнта або пацієнтку госпіталізують.

Після лікування в стаціонарі, коли пацієнти перестають виділяти мікобактерію туберкульозу і мають про це лабораторне підтвердження, вони можуть лікуватися амбулаторно під наглядом сімейного лікаря. Але потрібно звернутися саме в той центр надання первинної медичної допомоги, який має договір із НСЗУ за пакетом “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”.Перед цим фтизіатр має створити план лікування та розписати схему лікування.

Пацієнтам із туберкульозом гарантовані безоплатно наступні послуги на рівні первинної медичної допомоги:

динамічне спостереження за станом здоров’я;

необхідні аналізи;

організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі;

визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря- фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій тощо. У разі разі потреби пацієнтів консультуватимуть, використовуючи телемедичні засоби. Тож людину не залишать наодинці із хворобою і допоможуть піклуватися про своє здоров’я.

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”