Пацієнту лікар виписує направлення, коли його проблема потребує залучення вузького спеціаліста, додаткових обстежень, процедур чи госпіталізації.Електронне направлення діє у період впродовж до 1⃣ року. Але пацієнту краще дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які він направив пацієнта. Така інформація, зокрема, вказана в додатковій інформації в направленні, якщо лікар роздруковує пацієнтові інформаційну пам’ятку.

В е-направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно. В будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ. Але є виняток. Коли відбувається переведення пацієнта на рівні «стаціонар-стаціонар», тоді заклад вказується.

Є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму, без електронного направлення. Зокрема, е-направлення не потрібне, якщо пацієнт лікується стаціонарно і має пройти в тій самій лікарні певні обстеження чи консультації. А тут ➡https://bit.ly/3uxbiik можна прочитати, до яких саме лікарів можна звернутись без направлення.