ВІЛ – не вирок. Сьогодні це захворювання повністю контролюється медикаментами і людина, яка приймає ліки, продовжують жити повноцінним життям. Жінки можуть народити повністю здорову дитину. Єдине, варто спостерігатись у лікаря і отримувати призначене лікування.

Для цього у Програмі медичних гарантій є пакет послуг “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)”.

Перелік послуг:

Тестування на ВІЛ та післятестове консультування.

Необхідні лабораторні дослідження: аналізи крові, сечі, кількість CD4, визначення навантаження ВІЛ у плазмі крові, обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом, інші дослідження за потреби.

Аналіз крові дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів.

Медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії, видача препаратів, моніторинг побічних реакцій.

Медичний нагляд дітей, народжених від ВІЛ-позитивних жінок, на період від народження до 18 місяців, до встановлення або виключення діагнозу ВІЛ.

Консультування членів сім’ї пацієнтів щодо профілактики, консультування з питань планування сім’ї.

Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини.

Проведення медикаментозної постконтактної профілактики особам, які не пізніше 72 годин після ризикованого контакту щодо інфікування ВІЛ звернулися до лікаря.

Повний перелік послуг опублікуваний на сайті НСЗУ п.4.

Отримувати ці медичні послуги, а також антиретровірусні препарати безоплатно можна в тих лікарнях, які мають договір з НСЗУ за пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)”. Звернутись до лікарні можна навіть без направлення.

Детальніше – на сайті НСЗУ

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”