Здоров’я наших зубів і ясен важливо не тільки для красивої усмішки, але для загального стану організму. Адже бактерії, які викликають карієс та запалення ясен, можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям, як-от захворювання серцево-судинної системи, респіраторні хвороби, ревматоїдний артрит, діабет.

Ось кілька порад, як зберегти ваші зуби та ясна здоровими:

Дотримуйтеся правил гігієни: Чистіть зуби двічі на день, та обирайте зубну пасту із фтором. Це – головне джерело фтору, необхідного для захисту емалі від карієсу. Не забувайте про зубну нитку та полоскання після їжі. Змінюйте зубну щітку раз на 3-4 місяці, або частіше якщо щетина зношена, а також щоразу після професійного чищення зубів.

Регулярно відвідуйте стоматолога. Оптимально – що пів року. Це допоможе виявити проблеми на ранніх стадіях та уникнути серйозних ускладнень. Якщо помітили почервоніння та набряк ясен, кровотечу під час чищення зубів, неприємний запах чи присмак у роті, або будь-які інші проблеми з зубами, не зволікайте з візитом до лікаря.

Дотримуйтеся здорового способу життя. Відмовтеся від шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю, обмежте споживання солодощів та солодких напоїв.

Харчуйтесь збалансовано. Додайте до свого раціону більше овочів і фруктів, пийте більше води.

Не забувайте про захист. Використовуйте засоби захисту зубів (капи) під час спорту або активного відпочинку, як-от катання на велосипеді, мопеді, мотоциклі. Не відкривайте зубами банки чи упаковки та не розкушуйте ними шкарлупу горіхів.

Намагайтеся дотримуватися цих простих правил. Навіть якщо це не гарантує 100% захисту від карієсу, це значно зменшить ризик серйозних захворювань ясен і втрати зубів.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України