Періодичне тестування на ВІЛ має стати корисною звичкою, тим більше – це безкоштовно, анонімно та і займає кілька хвилин. Нагадуємо, як зробити тест на ВІЛ безоплатно

✔Швидкий тест на ВІЛ можна зробити у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Тест безоплатний та покривається в межах пакета “Первинна медична допомога”. Для вимушених переселенців наявність декларації не обов’язкова, звернутися можна до лікаря первинної медичної допомоги за місцем перебування.

Експрес тест на ВІЛ дозволяє виявити антитіла до ВІЛ протягом 10-15 хвилин. Для тестування знадобиться зразок крові або слини.

✔Результат швидкого тесту не є остаточним, а є підставою для проведення більш точних лабораторних аналізів. Тому сімейний лікар направить на необхідні лабораторні обстеження у разі потреби.

Також нагадуємо, що ВІЛ – не вирок. І з цим вірусом люди мають шанси на довге та щасливе життя. До речі, у Програмі медичних гарантій є пакет послуг “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією”, щоб пацієнти мали змогу отримати безоплатне лікування ВІЛ в Україні.

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”