Людина почувається добре, коли живе за розкладом. Лягає спати і прокидається, снідає, працює, робить пробіжку і відпочиває в той самий час щодня. Тоді наші біологічні системи задоволені й дозволяють тілу та мозку жити в гармонії.

Довгі вихідні, подорожі, веселі святкування до пізньої ночі, багато нової та ситної їжі, улюблені коктейлі можуть дещо вибити нас зі звичного ритму життя. Це може відбитися як на фізичному, так і на психічному стані. Ми почуваємося млявими, слабкими, не маємо бажання працювати. Розповідаємо, як повернутися до режиму максимально безболісно.

Складіть графік. Хай у ньому буде час на роботу і відпочинок. Так ви будете розуміти, коли яку справу виконувати, це допоможе уникнути прокрастинації. Список справ та викреслювання виконаного додатково стимулює мозок і дозволяє почуватися молодцями.

Відрегулюйте сон. Якщо важко вставати вранці, спробуйте лягати в ліжко на пів години раніше. І збільшуйте час, відведений для сну, поки не почнете почуватися вранці бадьоро. Повноцінний сон дуже важливий для тіла і розуму.

Робіть вправи. Іноді здається, що ми й так втомлені, яка там фізична активність. Але зарядка, пробіжка чи кілька десятків присідань навпаки збадьорять нас. А інтенсивне тренування дасть приємну втому, після якої буде легше заснути.

Їжте збалансовану їжу. Свіжі овочі та фрукти, каші з цільнозернових злаків, риба, яйця, нежирне м’ясо допоможуть відновитися після не дуже здорової святкової дієти.

Спілкуйтеся з приємними людьми. Соціалізація допомагає мозку утворювати нові нейронні зв’язки, а дофамін та окситоцин змушують нас почуватися краще. Якщо ж втомилися від гучних компаній, то навпаки – заплануйте час для себе: сходіть на масаж, прийміть ванну з пінкою, почитайте книжку, яку давно відкладали, заваріть какао і подивіться милу комедію.

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”