Війна змінила звичний спосіб життя мільйонів українців. Частина жителів країни були вимушені тікати від активних бойових дій в інші, більш безпечні, регіони України. Звісно, це призвело до втрати можливості отримувати первинну медичну допомогу у саме свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Розповідаємо, як відновити зв’язок зі своїм лікарем та отримати медичну допомогу на новому місці.

✅У будь якому разі радимо намагатися тримати зв’язок зі своїм лікарем. З’ясуйте, як найкраще з ним контактувати — зателефонувати, написати в месенджер або на пошту. Пам’ятайте, що навіть дистанційно ваш лікар може допомогти у вирішенні багатьох питань: виписати електронний чи паперовий рецепт на ліки, проконсультувати або провести прийом онлайн, якщо у нього звісно є така можливість.

✅Якщо потрібну медичну допомогу неможливо отримати дистанційно — зверніться до найближчої амбулаторії. Знайти заклад можна зателефонувавши за номером контакт-центру НСЗУ: 16-77. Більш детально про роботу контакт-центру за посиланням: https://bit.ly/3LFPycn.

✅При зверненні до амбулаторії — укладати нову декларацію з лікарем не потрібно. Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги мають вести облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою. У формі зазначаються прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дата народження, ліки, які приймає пацієнт із зазначенням дозування, а також дані про сімейного лікаря, з яким укладена декларація.

✅Тож подбайте про власну медичну інформацію заздалегідь: запишіть назви ліків та дозування, перевірте прізвище, ім’я та по батькові фахівця, якого відвідували раніше. Нагадаємо, що у лікаря, який надає первинну медичну допомогу можна отримати такі послуги:

🟢Динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя;

🟢Базові тести та аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19, тропонін);🟢Направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;

🟢Паліативну допомогу;​​

🟢Рецепти на “Доступні ліки”, а також інсулін, якщо це повторний рецепт. Зверніть увагу, що зараз паперовий рецепт на “Доступні ліки” від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету сімейний лікар може виписати пацієнту навіть без декларації;

🟢Щеплення відповідно до календаря вакцинації. Нагадаємо, що під час воєнних дій дуже важливо зробити щеплення проти правця. Детальніше у пості: https://bit.ly/3K3cTEd. Дивіться роз’яснення НСЗУ щодо роботи первинної ланки під час війни за посиланням: https://bit.ly/35DY24o. Піклуйтесь про себе і звертайтесь до лікаря вчасно.