Під час сильної спеки легко заробити зневоднення чи перегрітися аж до теплового удару. Щоб до цього не дійшло, слід попіклуватися про себе і вжити певних заходів.

☀️Пийте достатньо води, навіть якщо не відчуваєте спраги. У спеку тіло втрачає вологу, тож її запас треба оперативно поповнювати, щоб усі системи працювали добре. Завжди носіть із собою пляшку води.

☀️Ніколи не залишайте дітей, літніх людей або домашніх тварин в автомобілях. Температура всередині припаркованого автомобіля може подвоїтися за кілька хвилин.

☀️Охолоджуйтеся всіма способами: прикладайте до шкіри вологий рушник, опускайте руки або ноги в прохолодну воду, приймайте прохолодний душ (але не крижаний).

☀️Сплануйте свій день так, щоб якомога більше часу проводити в тіні чи прохолодній будівлі, а не на осонні. Зокрема, у найспекотнішу частину дня, близько полудня. Якщо довелося вийти, намастіться сонцезахисним кремом, надягніть капелюх та намагайтеся пересуватися у тіні.

☀️Якщо лишаєтеся вдома, блокуйте сонячним променям доступ до приміщення, зашторюйте вікна — найкраще для цього підходять блекаут-штори зі спеціальної щільної тканини.

☀️Носіть вільний одяг із натуральних тканин, наприклад, бавовни чи льону.

☀️Їжте частіше і невеликими порціями, обирайте легку прохолодну їжу (салати).

☀️Уникайте інтенсивної активності, як от спорт, ремонт чи садівництво. Плануйте їх на найпрохолоднішу частину дня.