Вам страшно іти до стоматолога? А тепер, уявіть, що для вашої дитини похід до лікаря чи на обстеження , може бути в рази страшніше, і лякає їх не вартість послуг (як у випадку з дорослими)), їм лячно від невідомості.

Тому, щоб у вашого малюка зав’язалися довірливі відносини і дружба з лікарем, залишаю кілька порад:

1️⃣ Оберіть такого лікаря, який буде подобатися і вам, і ГОЛОВНЕ вашому чаду – це вже половина успіху)👩🏻‍⚕️

2️⃣ НІКОЛИ не говоріть дитині, що якщо вона не зробить те чи інше, чи буде не слухняна,то лікар зробить укол💉. Як думаєте, наскільки великі шанси знайти контакт з дитиною, яка залякана і у кожному русі лікаря вбачає небезпеку?

3️⃣ Будьте з дитям чесними. Попередьте її про всі майбутні процедури і можливі відчуття, які її чекають, доступною їй мовою. У цитату «наче комарик 🦟 вкусить» уже давно ніхто НЕ вірить)

4️⃣ Якщо дитина боїться певних маніпуляцій, НЕ варто сміятися з неї, а, навпаки, заохочувати її ентузіазм. Наприклад, фразу : « Ти що маленький, що уколу боїшся?! Дивися, з тебе усі діти будуть сміятися.» варто замінити на похвалу: « Ти знаєш, мамі теж завжди страшно отримувати уколи, але ти у мене такий сміливий, так мужньо тримався під час вакцинації. Я пишаюся тобою!»

5️⃣ Дитяча сміливість має винагороджуватися.) 🏆Пообіцяйте дитині, що після неприємної їй процедури, вона отримає ту іграшку чи книжечку, яку вона давно хотіла. Так і набагато швидше забудуться болючі відчуття після забору крові для аналізу, вакцинації, ін’єкції чи оперативного втручання та інш.

6️⃣ Придбайте для свого малюка дитячий набір лікаря 🩺 і періодично грайтеся з ним, дитині легше буде сприйняти всі ті маніпуляції, які їй робитимуть під час реальної медичної консультації. Бо вона неодноразово прожила їх під час гри з батьками)

7️⃣ Нехай на прийом малеча приходить із своєю улюбленою іграшкою. Ще жоден педіатр не відмовив полікувати вашого плюшевого ведмедика🐻))