У відповідь на спалах поліомієліту в Україні з 1 лютого 2022 р. розпочалася кампанія з імунізації дітей, які пропустили вакцинацію, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень.

Такі діти мають великий ризик отримати невиліковний параліч. Ліків від даної хвороби не існує, проте саме вакцинація є надійним захистом.

   95% дітей повинні бути щепленими від поліомієліту для того, щоб поширення небезпечної хвороби зупинилося. Адже, саме низький рівень щеплень серед дітей і спричинив новий спалах захворюваності в Україні у 2021 році.

   В Рівненській областi протягом 2021 р.  лише 80,8% дітей віком до 1 року вакцинувалися від поліомієліту та 87,2% дітей пройшли повний курс вакцинації (6 щеплень на момент 14-річчя дитини).

  У КНП ЦПМСД «Ювілейний» РМР здійснюється вакцинація дітей, щоб захистити їх від інфекцій, в тому числі і від поліомієліту. Процедура проста та безпечна для маленьких пацієнтів. 

Що включає у себе процедура щеплення?

– Запис до лікаря, з яким укладена декларація, у відділення здорової дитини.

-Огляд, консультація лікаря та направлення на щеплення

-Вакцинація від поліомієліту

Кого щеплюємо?

-Діти віком від 6 місяців до 6 років (5 років 11 місяців 29 днів), які з певних причин пропустили одну чи більше необхідних за віком доз щеплення.

Яку вакцина?

-Для першого етапу кампанії використовується інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва. Вакцина безкоштовна,сертифікована та безпечна.

Що таке ІПВ та ОПВ вакцини від поліо читайте тут 👉https://uni.cf/3IuGc1q

Перевірне календар обов’язкових щеплень вашої дитини 👉https://uni.cf/3fZdZnT

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань!