Сьогодні, у Всесвітній день серця, хочемо нагадати про необхідність берегти власні серця та серця ваших рідних 

Здоровий спосіб життя та корисні звички, спрямовані на піклування про власне здоров’я, допоможуть уникнути серцево-судинних захворювань. Але якщо вже є певні проблеми зі здоров’ям серця або серцево-судинної системи, то у Програмі медичних гарантій передбачені певні безоплатні послуги

Медична допомога у сімейного лікаря — оцінка загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограма, аналіз крові на загальний холестерин, швидкий тест на тропонін. За потреби сімейний лікар, терапевт чи педіатр випише направлення на консультацію до кардіолога або на ультразвукове дослідження серця.

”Доступні ліки”. Загалом на сьогодні передбачено 232 лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, в тому числі — для профілактики інсультів та інфарктів.

Як отримати “Доступні ліки” пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, ми розповідали тут ➡http://surl.li/lphoh.

 Екстрена медична допомога при невідкладних станах — при інфаркті чи підозрі на інфаркт. Ось тут можна прочитати про маршрут пацієнта зі скаргами на біль у серці ➡http://surl.li/lphnw.🏥 Медична допомога при гострому інфаркті міокарду в лікарнях, які готові до прийому та обстеження пацієнтів із підозрою на інфаркт 24\7. Детальніше про пакет “Медична допомога при гострому інфаркті міокарду” ми розповідали тут ➡http://surl.li/lphnf.

 І ще кілька порад, з турботою про серце:

не беріть до серця те, чим можна дійсно не перейматись;

щоб не нести тягар на серці — звертайтеся вчасно по психологічну допомогу;

не кажіть у серцях образливих речей близьким, щоб ненароком не розбити комусь серце;

у ці непрості часи знаходьте час на те, що можна робити за покликом серця 

За матеріалами “НСЗУ для пацієнта”