«НСЗУ: ВІД ДЕРЖАВНОГО СТАРТАПУ ДО СТАЛОЇ ІНСТИТУЦІЇ» – 1 РІК РОБОТИ
Про результати 400 днів роботи НСЗУ найкраще говорять цифри:- 27,5 млн пацієнтів обрали свого лікаря;

1320 закладів-партнерів НСЗУ з надання первинної медичної допомоги;

100% комунальних закладів охорони здоров’я первинної ланки перейшли на нову модель фінансування…

Читати далі

НА НОВОМУ ДЕШБОРДІ НСЗУ ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ» – ПІД МІКРОСКОПОМ
Національна служба здоров’я України створила новий дешборд «Деталізація виписаних рецептів за програмою «Доступні ліки». За допомогою дешборду «Доступні ліки» можна роздивитися в найменших деталях.Наприклад, майже 80% (або 1,3 млн) всіх виписаних електронних рецептів відносяться до категорії серцево-судинних захворювань, 17% – цукровий діабет 2 типу, 3% – бронхіальна астма.
Читати далі

ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП ПРОГРАМИ “БЕЗКОШТОВНА ДІАГНОСТИКА” СТАРТУВАТИМЕ З ЛИПНЯ
Підготовчий етап програми “Безкоштовна діагностика” включає підготовку консультативно-діагностичних центрів та поліклінік у лікарнях до переходу на новий принцип фінансування – “гроші йдуть за пацієнтом”.Адміністрування такої програми по всій країні передбачає великий обсяг попередньої підготовки як з боку самих медзакладів, так і з боку МОЗ України та НСЗУ. Йдеться про забезпечення автономізації, комп’ютеризації, наявності належного обладнання, відповідно до сформованих вимог, рівний доступ до послуг по всій Україні тощо.
Читати далі

ПРОФЕСІЙНА СПІЛЬНОТИ ВИСЛОВИЛАСЬ ЩОДО ЛІКУВАННЯ ІНСУЛЬТУ
Експертний стіл щодо обговорення формування обсягу медичної послуги з лікування гострого мозкового інсульту відбувся 14 травня в НСЗУ. На зустрічі були присутні фахівці – неврологи, нейрохірурги, анестезіологи, фахівці екстреної медичної допомоги з Києва, Полтави, Одеси, Харкова, Вінниці, а також представники НСЗУ, МОЗ, USAID та представники спільного проекту Світового банку та МОЗ “Поліпшення здоров’я на службі у людей”.
Під час експертного столу опрацьовували такі питання…
Читати далі

ВЕРИФІКАЦІЯ ДАНИХ ДЛЯ ЦІЛЬОВОГО ВИКОРИСТАННЯ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ
Для актуальності та точності всіх даних, що зберігаються у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я, НСЗУ регулярно здійснює заходи з їхньої верифікації. Ці процеси постійно вдосконалюються, а також розробляються нові. Адже точність даних в системі є гарантією цільового використання державних коштів при оплаті закладам охорони здоров’я за договором з НСЗУ.Регулярна верифікація даних відбувається за допомогою кількох процесів…
Читати далі

Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасували
Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.
Такі зміни були внесені Наказом Міністерства охорони здоров’я України №958 від 23 квітня 2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 №442/33413.

Читати далі

Розвінчування міфів про тютюнові вироби для нагрівання
Нещодавно Центр громадського здоров’я опублікував інформацію про небезпеку вживання тютюнових виробів для нагрівання та останнє рішення Американської Агенції з питань контролю якості харчових продуктів та медикаментів (FDA) щодо системи для нагрівання тютюну iQOS. Ця інформація викликала резонанс в інтернет-ЗМІ, а деякі з яких звинуватили Центр у поширенні неправди.
Пропонуємо ще раз розібратися у цьому питанні, щоб уникнути маніпуляцій.
Читати далі